Warzywa dla szkół

POLMAR / Warzywa dla szkół

Warzywa dla szkół i przedszkoli

Warzywa dla szkół i przedszkoli to oferta indywidualna z myślą o naszych dzieciach. O tym, jak ważne są warzywa i owoce w diecie nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Obecnie duży nacisk kładzie się na żywienie również w szkołach, gdzie jadłospisy ustalane są również przez profesjonalnych dietetyków. Oczywiście przygotowywane posiłki będą zdrowe pod warunkiem, jeżeli warzywa i owoce będą najwyższej jakości.

Zróżnicowana i pełna w składniki odżywcze dieta już od najmłodszych lat jest niezwykle ważna. Często zapomina się o znaczeniu warzyw i owoców w diecie, ogranicza się je lub co gorsza całkowicie pomija. Często rodzice po początkowych próbach, kiedy dziecko nie chce jeść warzyw, rezygnują z ich podawania lub ograniczają do minimum.

Dlatego tak ważne jest aby placówki szkolno-wychowawcze oferowały dzieciom warzywa i owoce w atrakcyjnej formie. Poza tym wielu rodziców zajętych pracą zawodową nie ma czasu na przygotowywanie posiłków

Dzieci w szkole i przedszkolu spędzają większość dnia i to, placówkom szkolno-wychowawczym rodzice powierzają żywienie dzieci. To duża odpowiedzialność, zważywszy na to, jak ważna jest dieta w prawidłowym rozwoju dziecka.

Aby posiłki dla dzieci dostarczały im niezbędną ilość witamin i mikroelementów, konieczne jest używanie do ich przygotowania świeżych i pozbawionych pestycydów warzyw i owoców. Dzięki temu dzieci dostają posiłki przygotowane na bazie zdrowych składników. Ważne żeby uprawa odbywa się pod okiem specjalistów i do nawożenia używa się tylko dopuszczonych i bezpiecznych dla zdrowia azotów i nawozów mineralnych.

Firma Pol Mar staranie sprawdza swoich dostawców warzyw i owoców. Nasi wieloletni doświadczeni pracownicy zawsze weryfikują dostarczany towar, eliminuje to możliwość dostawy produktów niespełniających normy zdrowotne i jakościowe.

Starana Selekcja Warzyw i Owoców

Warzywa i owoce dostarczone z grządki lub z sadu, zanim trafią do odbiorcy, np. szkół czy przedszkoli, muszą być odpowiednio przechowywane. Warunki przechowania dostosowane są do rodzaju warzyw i owoców. Tutaj uwzględnia się temperaturę, wilgotność powietrza, która jest wyrażona w procentach oraz okres przechowywania.

Owoce i warzywa dojrzewające są składowane w relatywnie wyższej temperaturze, dzięki temu zachowują dłużej świeżość. Ważną rolę odgrywają tu także specjalne pojemniki. Nie stosuje się pojemników drewnianych, gdyż w przypadku wilgoci czy zamoczenia, np. .poprzez puszczone przez owoce soki, może dojść do reakcji z drewnem i gnicia owoców czy warzyw. Nie mówiąc już o tym, że takie pojemniki bardzo trudno się czyści.

Z tego względu hurtownia warzyw i owoców przechowuje je tylko w odpowiednich pojemnikach. Takie pojemniki pozwalają zachować świeżość warzyw i owoców na dłużej, a ponadto bardzo łatwo się je czyści. Ważne jest także ułożenie warzyw i owoców.

Hurtownia warzyw i owoców Pol Mar oferuje najlepszej jakości towar, który spełnia wszystkie normy jakości i bezpieczeństwa. Dzięki temu sprzedawany jest również do szkół czy placówek oświatowych i wychowawczych, gdzie obowiązują restrykcyjne normy sanepidu. To gwarancja zawsze świeżych owoców i warzyw oraz ich terminowego dostarczenia. Zadzwoń i zapytaj o ofertę warzywa dla szkół i przedszkoli

Oferta dla placówek oświaty

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

W trosce o naszych najmłodszych

 

PROCES SELEKCJI

Z myślą o zdrowiu

 

NATURALNA ŚWIEŻOŚĆ

Zachowując najwyższe walory smakowe

 

Back to Top
Cookies Notice Witryna https://polmar.net korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptacje, oraz że zgadzasz się na ich użycie. Pozdrawiamy zespół Pol Mar.